Pogoria Pogórska Wola - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Zegar

Sponsorzy

Werteks

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Najnowsza galeria

Pogoria 2:0 Lubaszowa
Ładowanie...

Kontakty

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Kalendarium

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 192, wczoraj: 116
ogółem: 1 417 320

statystyki szczegółowe

Historia klubu

Historia Klubu Sportowego  ,,Pogoria” w Pogórskiej Woli

          

 

                  Klub Sportowy ,, Pogoria” w Pogórskiej Woli został założony w 1980r. sam początek był bardzo trudny aby Klub mógł się rozwijać i osiągać jak najlepsze wyniki w dyscyplinie sportowej  jaką jest piłka nożna. W owym czasie miejscowa młodzież podjęła decyzje aby na polanie Pana Władysława Tryby w przysiółku Żurawieniec zrobić boisko sportowe ,oczywiście za zgodą Pana Władysława, i tak to się zaczęło. Założycielem Klubu była Pani Janina  Bonikowska  wraz z Kazimierzem Trybą synem Pana Władysława.

W 1984r. Zarząd Klubu  podją decyzje aby wybudować budynek jako zaplecze niezbędne do funkcjonowania Klubu, materiał potrzebny do powstania budynku finansowany był przez Urząd Gminy a prace z tym związane wykonane zostały w czynie społecznym i tak na tym małym boisku w środku lasu drużyna grała do 1992r. kiedy to funkcje prezesa Klubu obją pan Józef Walkowicz który postanowił przeprowadzić zmiany, dążył do wyremontowania obiektu oraz czynił starania aby drużyna uzyskała awans o klasę wyższej. W 1994r. przy pomocy ZRUG ,WOD – KAN oraz okolicznych mieszkańców wykonano modernizacje obiektu ,powiększono płytę boiska do pełnych wymiarów, wykonano ogrodzenie od strony północnej oraz wyremontowano budynek w którym to młodzież systematycznie organizowała dyskoteki.

W 1996r. drużyna  Klubu Sportowego  Pogoria awansowała do kl. A ,i było to największe osiągnięcie tamtego okresu, jednak nie trwało to długo bo tylko dwa lata i spadek do kl. B.

Zarząd pełniący wówczas odpowiednie funkcje złożył rezygnacje i niewiadomo było jak dalej potoczą się losy Klubu  aż do 1999r.gdzie na Walnym zebraniu jako prezesa wybrano pana Jana Świątek i wraz z panem Czesławem Korusem, sołtysem  Romanem Trybą oraz trenerem Adamem Ziaja Klub oparty wyłącznie na zawodnikach z Pogórskiej Woli osiągał coraz lepsze wyniki a na sukcesy nie trzeba było długo czekać bo już w 2004r. Klub awansował do kl. A i z roku na rok było coraz lepiej.

W 2005r. Klub wzbogacił się o dwie drużyny młodzieżowe Trampkarz Starszy oraz Junior Młodszy, które to podobnie jak i drużyna seniorów nie najgorzej radziły sobie w tej dyscyplinie sportu, w tym samym czasie w sezonie 2005/2006 i 2006/2007 drużyna seniorów głodna była kolejnego awansu tym  razem do kl. Okręgowej , jednak ostatecznie zajmowała drugą lokatę w tabeli. Pomimo różnych przeszkód w kolejnych latach drużyna z Pogórskiej Woli pod wodzą Jana Świątka nie zrezygnowała i konsekwentnie dążyła do upragnionego awansu , i tak w sezonie 2008/2009 pod okiem trenera Kazimierza Kapustki drużyna w końcowej tabeli zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do kl. Okręgowej, olbrzymia radość wśród zawodników, historyczne wydarzenie dla działaczy motywuje do dalszych wyzwań i jak najlepszych osiągnięć.

 

                     Zasłużeni Działacze Klubu Sportowego ,,Pogoria”

 

Tryba Roman, Świątek Jan, Walkowicz Józef, Olszówka Mieczysław, Korus Czesław, Korus Krzysztof, Świerczek Benedykt, Mazur Marian, Kiełbiński Marcin, Kwiek Janusz , Kozioł Janusz, Michoń Antoni, Nowak Bogdan,  Ziaja Adam, Kapustka Kazimierz, Tryba Marcin, Burchart Bogdan

Koncert charytatywny

     Pomagamy!

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Pogoria Pogórska WolaBiała Lubaszowa
Pogoria Pogórska Wola 3:0 Biała Lubaszowa
2018-11-11, 13:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Olszynka Ołpiny 1:1 Ks Ryglice
Lks Koszyce Wielkie 4:5 Tuchovia II Tuchów
Gosławice Gosłavia 1:0 Lks Zgłobice
Victoria Koszyce Małe 2:1 Lks Dębina Łętowska
Bobrovia Bobrowniki Małe 1:2 Lks Szynwałd
Pogoria Pogórska Wola 3:0 Biała Lubaszowa
Orzeł Lisia Góra 0:1 Ks Radlna
Dunajec Mikołajowice 1:1 Ks Rzuchowa

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. darkos92 5

Partnerzy

Pagen Gnojnik

Ks Ryglice

Iva Iwkowa

        

     

Pogoria Pogórska Wola