Klasyfikacja strzelców tarnowskiej A klasy sezonu 2021/2022. Koniec sezonu

Czytaj dalej..

Aktualności

Sezon zakończony porażką

• autor: shevaa, 2022-06-23 17:50

Drużyna z Pogórskiej Woli zakończyła rozgrywki w tarnowskiej A klasy. W ostatniej kolejce podejmowali na własnym stadionie Mikołajowice gdzie ostatecznie uznali wyższość rywala przegrywając 1:2 ( 1:2 )

Pogoria: K.Sztorc - M.Chrzanowski, M.Hebda, T.Janora, R.Kapustka, J.Stelmach, M.Soprych ( 70' B.Wołkowicz ), K.Czernia ( 46' K.Grela ), W.Olszówka, W.Kara, D.Kulas

Wynik meczu po indywidualnej akcji z środka boiska otworzył Czernia w 10' minucie strzelając tuż przy słupku nie dając szans na obronę. Goście stratą bramki starali szybko wyrównać i tak w 21 minucie prostopadłą piłkę zagrał Kowali do niepilnowanego Ł.Tadla, który nie miał problemu z pokonaniem Sztorca. Niespełna dziewięć minut później Dunajec wyszedł na prowadzenie po rzucie rożnym na dalszy słupek Ł.Tadel zgrał piłkę do K.Tadla który w zamieszaniu zdołał ją skierować do bramki.

Hit kolejki na remis

• autor: shevaa, 2022-06-05 11:47

W hicie XXVIII kolejki miejscowa Pogoria Pogórska Wola podzieliła się punktami z wiceliderem rozgrywek Koszycami Wielkimi remisując 2:2 ( 2:0 )

Pogoria: K.Sztorc - M.Chrzanowski, T.Janora, M.Tworek ( 62' S.Polek ), R.Kapustka, W.Olszówka, K.Czernia, J.Stelmach, D.Barnaś, W.Kara ( 72' M.Soprych ), D.Kulas

Żółte kartki: M.Tworek ( 17' ), T.Janora ( 50' )  - S.Nytko ( 40' ),

Wynik meczu już 8 minucie otworzył Kulas strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego. Gospodarze idą za ciosem i po kolejnym rzucie rożnym podwyższają swoje prowadzenie za sprawą Olszówki. Po zmianie stron goście ruszyli odważniej do ataku i w 66 minucie po szybkiej wymianie podań i minięciu naszych obrońców złapali kontakt bramkowy. Pod koniec meczu Kulas nie wykorzystuje okazji wychodząc sam na sam z bramkarzem uderzając w niego. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i w 90 minucie zza pola karnego uderzył Kuczek zapewniając swojej drużynie jeden punkt.

Orzeł pokonany

• autor: shevaa, 2022-05-20 20:26

Zespół z Pogórskiej Woli wrócił z kompletem punktów pokonując w spotkaniu wyjazdowym Lisią Górą 1:3 ( 1:2 )

,,Pierwsze 15 minut spotkania było wręcz tragiczne w wykonaniu zawodników z Pogórskiej Woli – dużo niedokładności, niewymuszonych strat i błędów spowodowało że w krótkim czasie trzy dogodne sytuacje mieli gospodarze – jedną z nich zamienili na bramkę , dzięki czemu już w 4 minucie wyszli na prowadzenie. Po kwadransie do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy, budując ze starannością swoje akcje. W 32 minucie faulowany na 30 metrze od bramki gospodarzy był Olszówka. Pytel dośrodkował w pole karne – z piłką minął się Kulas, ale całą akcję na dalszym słupku zamknął Kara , strzałem głową doprowadzając do remisu. W 40 minucie po szybkiej wymianie podań przed polem karnym , Stelmach zagrał między obrońcami do Kulasa , który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 2:1.
W drugiej połowie dalej kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku w Lisiej Górze. Strzały na bramkę po dobrych akcjach oddawali – Kulas, Marta, Olszówka, ale były to strzały niecelne. Wreszcie w 61 minucie Pytel zagrał w pole karne do wbiegającego Kapustki , który zagrał mocno wzdłuż bramki do zamykającego akcje Kulasa. W 90 minucie po przechwycie piłki z kontratakiem ruszył napastnik Lisiej Góry zmniejszając rozmiary porażki,,

Koszmar w Ryglicach

• autor: shevaa, 2022-05-02 20:40

W XXII kolejce tarnowskiej A klasy Pogoria pokonała w spotkaniu wyjazdowym ostatnią drużynę w tabeli Ryglice 2:4 ( 1:2 ).

,,Tempo meczu było raczej niskie, stroną przeważającą od początku byli zawodnicy Pogorii, czego udokumentowaniem były bramki – w 18 minucie do bezpańskiej piłki odbitej przez bramkarza gospodarzy dopadł Kulas i mocnym strzałem w prawy róg bramki dał nam prowadzenie w tym spotkaniu. W 22 minucie po rzucie rożnym strzał Olszówki trafił pod nogi zawodnika Ryglic który wybił ją wprost pod nogi Hebdy który nie miał problemów z podwyższeniem naszego prowadzenia.
Gospodarze od czasu do czasu groźnie kontrowali i tak po jednej z takich akcji, Kapustka popełnił faul w polu karnym nie dając wyjścia sędziemu który wskazał na wapno w tej sytuacji. Rzut Karny na bramkę zamienił Jodłowski.
Druga połowa rozgrywana była w podobnym tonie. W 57 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego , ręką w swoim polu karnym zagrał zawodnik Ryglic. Rzut karny pewnie wykorzystał Hebda. W 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki trafił Wojciech Olszówka.
Jednak te wszystkie sytuację tracą na znaczeniu w związku z tym co miało miejsce w końcówce spotkania. Z pozoru nie groźnej sytuacji – interweniujący w polu karnym bramkarz Pogorii zderzył się z zawodnikiem gospodarzy Skowronem. W wyniku tego niefortunnego zderzenia złamania nogi doznał zawodnik Ryglic . Całe spotkanie wydłużyło się o czas oczekiwania na przyjazd karetki. Ostatnie minuty obie drużyny rozegrały wymieniając piłkę między sobą , kończąc w ten sposób to spotkanie z niestety przykrym finałem.
Zawodnikowi Ryglic życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności ,,

Wywalczony remis

• autor: shevaa, 2022-04-27 10:41

W meczu XXI kolejki tarnowskiej A klasy zespół Pogorii podzielił się punktami, remisując w doliczonym czasie gry z Iskrą Tarnów 2:2 ( 0:0 ).

Wynik otworzył w 71 minucie Grela pod dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Hebdy skierował głową piłkę do bramki. Dwie minuty później goście wyrównali po rzucie karnym. Iskra po szybkiej kontrze wyszła na prowadzenie w 83' mocnym strzałem na dalszych słupek uderzył Partyka. Pogoria mimo upływającego czasu nadal starała atakować bramkę rywala co przyniosło rezultat po wrzutce Pytla w polu karnym świetnie znalazł się M.Hebda strzelając bramkę na wagę remisu.

Żółte kartki: S.Pyrchla ( 40' ), K.Grela ( 82' )  -  M.Truchan ( 79' )

Pogoria: K.Sztorc - M.Chrzanowski ( 87' M.Aksamit ), M.Hebda, S.Pyrchla, R.Kapustka, W.Olszówka, J.Stelmach, G.Pytel, W.Kara ( 85' D.Barnaś ), K.Grela, M.Soprych ( 60' S.Polek ),

Porażka wyjazdowa

• autor: shevaa, 2022-04-18 13:16

Zawodnicy z Pogórskiej Woli odnieśli swoją drugą porażkę w rundzie wiosennej, przegrywając z niżej notowanym rywalem z Wierzchosławic 0:2 ( 0:2 ).

Bramki: Radosław Kozik ( 4', 24' )

Żółte kartki: W.Kara ( 38' ), K.Czernia ( 85' )  -  P.Woźniak ( 61' ), J.Baut ( 63' )

Pogoria: K.Sztorc - W.Kara ( 70' G.Pytel ), M.Hebda, K.Czernia, J.Stelmach, M.Soprych ( 60' M.Marta ), S.Pyrchla, W.Olszówka, R.Kapustka, K.Grela, M.Chrzanowski.

Kolejny mecz naszej drużyny już w najbliższą niedzielę, ( 23.04 ) gdzie Pogoria będzie gościć na swoim stadionie o godzinie 16:00 Iskrę Tarnów.

Zgłobice pokonane

• autor: shevaa, 2022-03-29 08:53

Drugi mecz rundy wiosennej przyniósł kolejne zwycięstwo naszej drużynie, pokonując na własnym stadionie Zgłobice 4:0 ( 1:0 ).

Pierwsza połowa zakończyła się jedną strzelona bramką przez gospodarzy w 9 minucie po dośrodkowaniu Kulasa z lewej strony w pole karne obrońca niefortunnie wybija piłkę, która ta ląduje pod nogami Greli, a ten kierując piłkę do bramki. Po zmianie stron gospodarze nie zwolnili tęmpa i w 63' po raz kolejny Grela wpisuje się na listę strzelców wykorzystując szybkie wznowienie z wrzutu autu. W 68' Kulas otrzymuje podanie w pole karne od J.Stelmacha nie myląc się posyła futbolówkę na dalszy słupek Chuziaka. Kolejna bramka to autorstwa M.Hebdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobywa bramkę.

Bramki: 2x Konrad Grela ( 9' 63' ), Dariusz Kulas ( 69' ), Marcin Hebda ( 79' )

Żółte kartki: K.Czernia ( 65' ), M.Hebda ( 75' ) - T.Lasota ( 45' ), D.Czarnik ( 52' )

Pogoria: K.Sztorc - W.Kara ( 75' M.Soprych ), M.Hebda ( 80' S.Polek ), K.Czernia ( 65' M.Tworek ), J.Stelmach, S.Pyrchla, W.Olszówka, D.Kulas, R.Kapustka ( 55' M.Marta ), K.Grela, M.Chrzanowski

Dwa oblicza Pogorii

• autor: shevaa, 2022-03-23 18:34

Rundę rewanżową sezonu 2021/2022 Pogoria rozpoczęła od zwycięstwa, pokonując w spotkaniu wyjazdowym Białą Lubaszową 2:4 ( 2:0 ).

Pierwsza połowa należała dla gospodarzy, kontrolując wszystko to co działo się na boisku i tak w  33 i 36 minutach po dośrodkowaniu i strzałem zza pola karnego  obieli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części Pogoria wróciła z dalekiej podróży i złapała wiatr w żagle i to oni dominowali na boisku w 51' piłka z rzutu autu została wrzucona do M.Hebdy, który strzałem głową dał nam bramkę kontaktową. Niespełna siedem minut później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym odnajduje się Grela doprowadzając do remisu. W 66' Kulas wyprowadzania drużynę na prowadzenie wkręcając futbolówkę bezpośrednio do bramki z rzutu rożnego. Kropkę nad ,, i '' stawia w 85' Grela wykorzystując podanie z głębi pola od Olszówki wychodząc sam na sam z bramkarzem.

Sędzia spotkania: Marcin Madejski

Żółte kartki: K.Czernia ( 39' ) - A.Mokrzycki ( 56' )

Pogoria: K.Sztorc - M.Hebda, S.Pyrchla, R.Kapustka( 60' M.Marta ), M.Chrzanowski, W.Kara ( 78" F.Barnaś ), J.Stelmach ( 60' M.Tworek ), W.Olszówka, D.Kulas, K.Grela ( 88' M.Aksamit ), K.Czernia ( 70' B.Wołkowicz )

Okres przygotowawczy zakończony

• autor: shevaa, 2022-03-15 09:19

Okres przygotowawczy do rundy rewanżowej Pogoria ma już za sobą. W ostatnich sparingach odpowiednio wygrali u siebie z Wolą Radłowską ( 1:0 ) po bramce Wojciecha Olszówki. Na kolejny sparing drużyna udała się do Pleśnej, gdzie po rzucie karnym w drugiej połowie ostatecznie schodziła pokonana. W ostatnim sprawdzianie piłkarze już celnej trafiali do siatek rywali, gdzie na wałkach z miejscowym sokołem zmierzyli się wygrywając 5:1 po bramkach, 2x Marcina Hebdy, Konrada Greli Wojciecha Kara i Dariusza Kulasa.

Co słychać w kadrze przed runda? Drużyna przez okres zimowy nie pozyskała żadnego zawodnika. Do treningów powrócił Marcin Marta, natomiast w dalszym ciągu nie zobaczymy na boisku Grzegorza Pytla, który doznał kontuzji już na początku okresu przygotowawczego. W pierwszych meczach zabraknie Tomasza Janory zmagający się urazem łydki.